Koleje Mazowieckie – Pociągiem na Lotnisko

Lotnisko Warszawa Modlin znajduje się prawie 40km od Warszawy. Jednym ze sposobów, aby pokonać ten dystans jest podróż pociągiem koleje mazowieckie – popularną KM -ką (czyli pociągiem Koleje).

Przez cały dzień mamy do dyspozycji prawie 42 połączenia, jednak tylko 14 jeździ na lotnisko Modlin – pozostałe dojeżdżają jedynie do stacji Modlin (to nie jest lotnisko!).

Rozkład jazdy koleje mazowieckie

Aby sprawdzić aktualny rozkład jazdy wystarczy wejść na stronę wyszukiwarka połączeń. Wystarczy wybrać punkt odjazdu oraz miejsce docelowe – „Lotnisko Modlin”. Warto zwrócić uwagę czy jest dostępne bezpośrednie połączenie w wybranym terminie – czy jest to kurs z przesiadką.

Czas podróży koleje mazowieckie

Czas podróży pociągiem to zazwyczaj 1 godzina, jednak warto wziąć pod uwagę ewentualne opóźnienia, które w przypadku podróży koleją mogą wystąpić.

Na lotnisku warto być już 1 godzinę przed odlotem, aby przejść komfortowo odprawę bagażu oraz kontrolę bezpieczeństwa. W żadnym wypadku samolot nie będzie na nas czekał w przypadku spóźnienia.

Samochód zamiast pociągu

Warto rozważyć również inną opcje dojazdu, o której nie wie wiele osób. Zamiast jechać pociągiem można komfortowo pojechać samochodem i zostawić go na prywatnym parkingu (nie należącym do lotniska).

Parkingi te są o wiele tańsze, a jeśli podróżuje więcej niż dwie osoby to taka opcja jest dużo korzystniejsza finansowo. O tym jak znaleźć najkorzystniejszą opcje dowiecie się z artykułu najtańszy parking modlin.