Jak przygotować się do podróży samolotem?

Bez względu na to, czy podróżujesz często czy rzadko, przygotowanie się do każdej podróży wymaga czasu i znajomości podstawowych zasad pakowania bagażu. Bagaż podręczny, który możesz ze sobą zabrać do wnętrza samolotu może mieć wymiary ok. 55 x 40 x 23 cm, a jego waga to ok. 10 kg. Warto przy tym dodać, że każda linia lotnicza ma swoje własne regulacje dotyczące wielkości i wagi bagażu podręcznego. Szczegółowe informacje podawane są na stronie internetowej przewoźnika oraz na ulotkach, dołączanych do biletu. W bagażu podręcznym można przewozić wyłącznie przedmioty nie uznawane za niebezpieczne. Odpadają więc noże, nożyczki i inne ostre lub spiczaste przedmioty. Nie można również przewozić napojów zapakowanych inaczej niż w przejrzystych pojemnikach o pojemności 100 ml. Pojemniki powinny zmieścić się następnie w foliowym worku, o pojemności 1l. Wyjątek stanowią napoje zakupione w strefie bezcłowej, po przeprowadzonej kontroli bezpieczeństwa.

Dojazd do Modlina, gdzie znajduje się jedno z najpopularniejszych w kraju lotnisk, najczęściej realizowany jest samochodem prywatnym. Podróżni często zastanawiają się nad tym, co począć z pojazdem na czas swojej nieobecności. Odpowiedzią na ich zmartwienia jest Modlin Parking. To położony zaledwie 5 minut od lotniska duży, ogrodzony i utwardzony parking, mogący pomieścić kilkaset samochodów. Pozostawienie na nim pojazdu na czas swojej podróży, jest jedną z najlepszych decyzji, jakie można podjąć. Dlaczego?

  • Bezpieczeństwo samochodu – parking jest na całej swojej długości ogrodzony wysokim płotem z siatki. Dodatkowo, nad bezpieczeństwem czuwa system kamer cctv, a wjazd i wyjazd z parkingu jest kontrolowany. Cały teren jest oświetlony i podzielony na łatwe do trafienia sektory.
  • Wygoda – utwardzona nawierzchnia parkingu, z wykonanym odwodnieniem i chodnikami dla podróżnych wcale nie jest tak oczywista. W odróżnieniu od wielu innych parkingów przy lotniskach, dbamy o komfort naszych klientów. Podłoże parkingu jest utwardzone i skanalizowane, dzięki czemu nawet podczas największych opadów nie zalegają tu kałuże. Poruszanie się po terenie parkingu ułatwiają specjalnie wytyczone chodniki.
  • Transfer – przemieszczanie się z ciężkimi i dużymi walizkami nie należy do przyjemności. Aby przedostać się z naszego parkingu do terminali lotniska Modlin, nie trzeba nadwyrężać swoich sił. Nasz parkingowy bus dowiezie Państwa do celu zupełnie za darmo, a czas oczekiwania na przyjazd busa jest nie dłuższy niż 4 minut.
  • Gwarancja – chcesz mieć pewność, że przyjeżdżając na parking będzie czekało wolne miejsce na twój samochód? Jeśli tak, to skorzystaj z systemu internetowych rezerwacji. Drukując bilet parkingowy, masz gwarancję zaparkowania samochodu na wybranym parkingu.

Lotnisko Modlin Parking to obiekt czynny przez całą dobę, przez wszystkie dni w tygodniu, niezależnie czy jest to dzień roboczy czy święto. Płatności za parkowanie można dokonać u nas zarówno gotówką, jak i kartami płatniczymi wszystkich operatorów. Osoby, które planują częściej wybierać parking Modlin, mogą liczyć na rabaty i promocje, obniżające ceny naszych usług.